Wielki spis przepisów kulinarnych!

Pizza Margherita

Pizza Margherita

W obecnych czasach prawdopodobnie każdy z nas miał szanse spotkać się z Pizza Margherita. Jest to danie, którego popularność w ostatnim czasie drastycznie wzrosła. Prawdopodobnie taki niezwykły wzrost jest spowodowany łatwością, ale także szybkością przygotowania. Współcześnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów pizzy, jednak bez wątpienia największą popularnością cieszy się Pizza Margherita. Dlaczego?

Niezwykłość Pizza Margherita Składniki

pizza margherita wikipedia

Pizza Margherita cieszy się niezwykle wielką popularnością, ponieważ jest to niezwykle prosta, ale także chyba najtańsza z wszystkich pizz na rynku. Wielu ludzi na całym świecie niesamowicie podziwia te danie właśnie dzięki swojej prostocie.

Skąd pochodzi nazwa Margherita?

Nazwa Margherita pochodzi prawdopodobnie pochodzi od imienia królowej Margherity Marii Teresy Giovanni di Savoia (czyli Małgorzaty Sabaudzkiej). To właśnie tej kobiecie pewien piekarz mieszkający w Neapolu przygotował na specjalne życzenie królowej bardzo prostą potrawę – pizze, w której znajdowało się zaledwie kilka bardzo prostych składników.

Obecnie każdy Pizza Margherita Wikipedia cieszy się niezwykła popularnością zarówno w Europie jak i na całym Świecie.

Jeśli pragniesz skosztować tego niesamowitego dania to zachęcamy do przygotowania tego dania samemu w domu, bądź udanie się do najbliższej restauracji, w której można nabyć pizze.

Lubisz pizza margherita czy może preferujesz inne rodzaje pizzy?

Pizza Margherita Przepis

pizza margherita przepis

Zachęcamy do wykonania tego posiłku własnoręcznie, ponieważ przepis przygotowania tej potrawy jest niezwykle prosty, dzięki czemu prawdopodobnie każdy z naszych czytelników poradzi sobie z tą bardzo prostą potrawą! Krótki przepis opisujący jak wykonać Pizze Margherite:

Składniki potrzebne do przygotowania ciasta do pizzy margherita:

  1. 4 łyżki oleju,
  2. 1 łyżeczka soli, 300g mąki pszennej,
  3. około 20g świeżych drożdży,
  4. około 150ml ciepłej wody,

Inne składniki niezbędne do przygotowania pizzy margherita:

  • sos pomidorowy (może być także koncentrat pomidorowy lub ketchup),
  • ser żółty bądź mozzarella,
  • kilka listów świeżej bazylii,
  • około 2 łyżki oliwy z oliwek (ewentualnie może być także olej roślinny),
  • najlepiej sól ziołowa,

Etapy przygotowania Pizza margherita Przepis – krok po kroku:

1.  Na początku należy wrzucić do jednej miski wcześniej przygotowaną mąkę, sól, olej, drożdże i około 150ml ciepłej wody. Gdy już wrzucimy wszystkie te składniki, to ugniatamy je, aż otrzymamy jednolite ciasto. Po wykonaniu tej czynności odstawiamy ciasto do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na około 40 minut.

2. 40 minut później wyrośnięte ciasto dzielimy na dwie równe części (jeśli ktoś woli mieć pizze jedną dużo, to pozostawiamy w całości ciasto).

3. Przygotowujemy dwie blachy (jedna blacha na jeden kawałek ciasta), które są wyłożone najlepiej papierem do pieczenia. Następnie na tych blachach formujemy wcześniej przygotowane ciasto w kształcie, które chcemy (np. możemy uformować koło lub prostokąt).

4. Bardzo ważnym krokiem jest dokładne posmarowanie ciasta sosem pomidorowym (lub koncentratem pomidorowym, ketchupem). Gdy już posmarujemy, to możemy dodać jeszcze odrobinę soli dla lepszego smaku.

5. W kolejnym kroku należy podzielić wcześniej przygotowany ser (mozzarellę bądź ser żółty) na drobniejsze kawałki (np. możemy ser drobno pokroić w plastry, bądź zetrzeć). Po ułożeniu sera na cieście możemy także dodać listki bazylii.

6. Jeśli ktoś lubi, to całą pizze możemy lekko skropić oliwą z oliwek.

7. Na końcu należy włożyć przygotowaną blachę z pizzą do nagrzanego piekarnika do temperatury około 220°C i wkładamy na około 15 minut.

Podsumowanie artykułu o Pizza Margherita dla dzieci

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi przepisami na pizze znajdującymi się na naszej witrynie np. Pizza Pepperoni czy Pizza Hawajska.

Summary
recipe image
Recipe Name
Pizza Margherita
Author Name
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)